Narkotyki

Aktualnie jako Kancelarie Prawne Knuter utworzyliśmy wyspecjalizowany zespół dedykowany do prowadzenia spraw karnych dotyczących przestępstw narkotykowych.

Profesjonalna pomoc prawna – przestępstwa narkotykowe

Kancelarie Prawne Knuter oferują profesjonalną i skuteczną pomoc prawną przy różnego rodzaju sprawach związanych z narkotykami. Nasza wieloletnia praktyka adwokacka i zawodowe doświadczenie w kontaktach z sądami, prokuraturą i policją, a także fachowa wiedza pozwalają nam na zaproponowanie kompleksowych usług prawnych.

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?

Przestępstwa narkotykowe są surowo karane przez wymiar sprawiedliwości. Osoba oskarżona i skazana za posiadanie, handel narkotykami czy też np. kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających, musi liczyć się nie tylko z karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat, ale zazwyczaj również z utratą dobrego imienia, a nawet pracy. Aby więc możliwie najbardziej zniwelować negatywne skutki wyżej wymienionych przestępstw, warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii, specjalizującej się w tego rodzaju sprawach. W znaczący sposób zwiększa to prawdopodobieństwo zakończenia wyroku pozytywnie oraz wpływa również na złagodzenie kary.

Z adwokatem warto skontaktować się już na etapie aresztowania. Prawnik powinien być obecny podczas przesłuchania, aby pomógł w zebraniu dowodów rzeczowych czy sporządzeniu odpowiednich pism i dokumentów.

Umorzenie postępowania

Warto również pamiętać o tym, że art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii pozwala na umorzenie sprawy względem osoby, która posiada nieznaczną ilość narkotyków na użytek własny, jeszcze przed postanowieniem o wszczęciu dochodzenia albo śledztwa, czy też podczas postępowania przygotowawczego. Zdarza się też, że postępowanie umarzane jest na etapie II instancji. W takiej sytuacji szczególnie istotna okazuje się pomoc doświadczonego adwokata. Jego zadaniem będzie sporządzenie profesjonalnej apelacji, której efektem jest skuteczne umorzenie sprawy dotyczącej posiadania narkotyków.

Jeśli więc poszukują Państwo rzetelnej i sprawdzonej kancelarii prawnej, serdecznie zapraszamy do kontaktu i przedstawienia swojej sprawy.