Adwokat Grzegorz Knuter

Doświadczenie prawników oraz zindywidualizowane podejście do obsługi Klientów to podstawa funkcjonowania dobrej kancelarii prawnej. Znajomość przepisów oraz umiejętność rozwiązywania trudnych spraw to natomiast podstawowe cechy dobrego prawnika. Kancelarie Knuter dbają przede wszystkim o wysoką jakość obsługi Klienta i skuteczność w realizacji spraw, dlatego zespół składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

 

Tworzą go adwokaci i radcy prawni z wieloletnim doświadczeniem procesowym. Jako profesjonaliści skupiamy się na tym, by realizować sprawy w sposób skuteczny, jednocześnie z zachowaniem zasad etycznych oraz pełnej dyskrecji naszych Klientów. Główną specjalizacją naszej kancelarii są sprawy w obszarze prawa karnego. Jeśli szukają Państwo pomocy adwokata, który zadba o jak najlepsze rozwiązanie Państwa spraw, to zapraszamy do współpracy.

Adwokat Grzegorz Knuter jako prawnik z bogatym stażem pracy pełniący przez wiele lat funkcję prokuratora w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu w Wydziale Śledczym oraz w Wydziale Przestępczości Gospodarczej profesjonalnie zajmuje się prowadzeniem nawet bardzo skomplikowanych i trudnych spraw karnych.

 

Aktualnie Grzegorz Knuter jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej i pracuje w Kancelariach Knuter, których siedziba znajduje się w mieście Wrocław. Dobry prawnik to większa szansa na pozytywne rozwiązanie Państwa spraw, jak również gwarancja współpracy w miłej i profesjonalnej atmosferze.

Doskonale orientujemy się w sprawach karnych związanych z różnego rodzaju przestępstwami, sprawach karnych skarbowych, jak również mamy bogate doświadczenie w postępowaniach związanych z Europejskim Nakazem Aresztowania. Oferujemy pomoc prawną, pełne wsparcie i zaangażowanie wykwalifikowanych prawników. Każdą sprawę dokładnie analizujemy i przygotowujemy unikalną strategię działania dostosowaną do potrzeb Klienta oraz do specyfiki sprawy. Zapraszamy do współpracy z naszą Kancelarią we Wrocławiu.

 

Życie obfituje w lepsze i gorsze sytuacje, takie, które chcemy, aby stale się powtarzały, ale też te niemiłe, niepożądane, przykre, burzące nasz spokój. Te pierwsze nie trwają wiecznie, te drugie zaś zdarzają się incydentalnie, ale często jak już się pojawią, potrafią napsuć sporo krwi, bo trwają w nieskończoność. Pozostawieni sami sobie mamy problem, by wszystko zrozumieć, by się bronić i żyć jak dotychczas.

W tych trudnych chwilach potrzebne jest nam wsparcie prawne, jakie zapewnia adwokat czy kancelaria adwokacka. Dzięki takiej pomocy wiemy, że mamy prawa, które możemy egzekwować, wiemy, że możemy się bronić, mamy swoje racje i na pewno nie stoimy na straconej pozycji. Szczególnie jak adwokat prawo karne wymaga specjalistycznej wiedzy, aby skorzystać z możliwości, jakie gwarantują nam - każdemu obywatelowi - przepisy.

 

Dobry prawnik potrafi pomóc w wielu sytuacjach, jego pomoc jest czasem niezbędna. Wybór tej pomocy jest bardzo szeroki, bo prawnik może nas reprezentować w różnych rodzajach spraw. To przede wszystkim sprawy karne, do których zaliczamy też sprawy karno-skarbowe (jak przestępstwa narkotykowe czy komunikacyjne). Rządzą tym trudne do zrozumienia przepisy prawa karnego, więc jeśli zostaniemy osamotnieni, nie będziemy mogli liczyć na pomoc adwokata do spraw karnych, to musimy się przygotować na duże problemy. Inne sprawy są mniejszego kalibru - administracyjne i gospodarcze.

 

 

Niektóre kancelarie adwokackie się też tym zajmują. Te pierwsze sprawy odnoszą się do nieruchomości, koncesji, ale i kwestii statusu uchodźców. Tak naprawdę mogą odnosić się do wielu zagadnień, często są więc zagmatwane, związane z wieloma przepisami. Podobnie, choć mniej, wyglądają sprawy gospodarcze mające związek z odszkodowaniami czy zadośćuczynieniem.

Są kancelarie adwokackie, które zajmują się tym wszystkim naraz, jednakże mnogość przepisów, trudność spraw, ogólna niejasność niektórych procedur, to wszystko powoduje, że najlepsze rezultaty uzyskuje taka kancelaria adwokacka, w której nacisk kładzie się na specjalizację. Tak jest właśnie w naszej kancelarii - Knuter, gdyż naszą główną specjalizacją są sprawy karne. Jeśli więc adwokat do spraw karnych to osoba, której poszukujesz, warto zgłosić się do nas, by uzyskać kompleksową, profesjonalną pomoc.

 

Adwokat we Wrocławiu zajmujący się tymi sprawami to dobra opcja dla mieszkańców tego miasta, ale też miejscowości w okolicach stolicy Dolnego Śląska. Adwokaci zatrudnieni w naszej kancelarii to specjaliści w swojej dziedzinie, umiejący pomóc w najbardziej skomplikowanych sprawach. Zapraszamy do miasta Wrocław, by uzyskać pomoc. Pamiętajmy, że prawo karne skupia się na regulowaniu problemu odpowiedzialności karnej ludzi, którzy popełnili czyny niezgodne z prawem.

Adwokaci zajmujący się tą tematyką w swojej pracy polegają na kilku najważniejszych kodeksach: karnym, karnym wykonawczym, karnym skarbowym i postępowania karnego. Stosowanie prawa karnego ma wielkie znaczenie, odnosi się ono do trzech najważniejszych funkcji. Z jednej strony mamy funkcję sprawiedliwościową - to po prostu zadośćuczynienie osoby pokrzywdzonej, przywrócenie jej poczucia sprawiedliwości, na jakie zasługuje.

Adwokat zajmujący się taką sprawą powinien dążyć do tego, aby sprawiedliwość zatriumfowała, a przestępca został ukarany. Kolejna funkcja - ochronna gwarantuje ochronę dóbr przed ewentualnymi atakami osób niebezpiecznych. Ostatnia, ale nie mniej ważna jest funkcja gwarancyjna.

 

Oznacza, że obywatele nie mogą być bez przerwy kontrolowani przez władzę, można ona ingerować tylko w sytuacjach, które tego wymagają. Dobry prawnik doskonale rozumie znaczenie tych zagadnień i potrafi respektować je w każdej sprawie. Ale to nie wszystko, bo jak adwokat prawo karne nie ma dla niego tajemnic także w innych kwestiach, które razem tworzą czytelną, logiczną całość.

Oznacza to, że stosowane prawo karne materialne odnosi się do spraw dotyczących przestępstw, jak i środków prawnych wykorzystywanych wobec przestępcy. Kolejne z nich - procesowe, jak nazwa wskazuje, reguluje normy postępowania w kwestiach prawnych. Jeszcze inne - karne wykonawcze normuje odbywanie kar, ale i stosowanie odpowiednich środków do ich stosowania. Prawnik specjalizujący się w tych zagadnieniach wie również o innym kryterium, w którym można stosować prawo karne.

 

To tak zwane kryterium zastosowania, a mamy tu prawo powszechne i indywidualne. To pierwsze definiuje normy, zasady odnoszące się do wszystkich aspektów życia. Drugie - indywidualne określa normy postępowania wobec określonych dziedzin życia. Generalnie prawo karne określa wszelkie czyny karalne, za które odpowiedzialny może być człowiek. Co ciekawe, odnosi się to do drobnych wykroczeń (zakłócanie spokoju) po największe przestępstwa (gwałt, morderstwo).

 

Jakkolwiek sprawę mają Państwo - większą czy mniejszą - zawsze warto walczyć o swoją sprawiedliwość, a adwokat we Wrocławiu to dobra opcja, by zacząć działać. Prosimy odwiedzić miasto Wrocław, by skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, która gwarantuje wymierne rezultaty.

 

KNUTER Adwokat Wrocław, ul. Piłsudskiego 89/12, tel: 605 676 433,

mail: gk@kancelarie-knuter.pl