Radca Prawny Wojciech Knuter

Kancelarie Prawne Knuter od lat zajmują się kompleksową obsługą Klientów głównie w obszarze prawa cywilnego i prawa karnego. Kancelaria Radców Prawnych to zespół wysokiej klasy specjalistów, którzy dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej zająć się obsługą zleconych spraw. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, nawet jeśli sprawa jest bardzo skomplikowana.

 

Pomagamy Klientom indywidualnym, jak również obsługujemy podmioty gospodarcze. Podjęcie działań zawsze poprzedzone jest dokładną analizą, rozpoznaniem sprawy oraz zaplanowaniem poszczególnych kroków. Dzięki temu nasi Klienci zyskują solidnego partnera biznesowego, który dba nie tylko o aktualne sprawy, ale również o długofalową dobrze opracowaną strategię biznesową przedsiębiorstwa.

Profesjonalny zespół specjalistów kierowany jest przez radcę prawnego Wojciecha Knuter, który ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w siedzibą w Poznaniu, a następnie ukończył aplikację radcowską. Kancelaria Radców Prawnych Knuter specjalizuje się w prawie procesowym oraz postępowaniach związanych z rynkiem nieruchomości i budownictwa.

 

Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu audytów prawnych nieruchomości, jak również w obsłudze prawnej procesów budowlanych. Prowadzimy postępowania sądowe i mediacyjne. Ponadto w bogatej ofercie naszych usług oferujemy Państwu obsługę prawną spółek kapitałowych oraz pośredników nieruchomości, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Oprócz tego chętnie podejmujemy się spraw z zakresu prawa rodzinnego i prawa pracy w ramach odrębnej specjalizacji.

Na liście specjalistów, bez których pomocy nie sposób się czasem obejść, znajduje się na pewno radca prawny, który zalicza się do zawodów zaufania publicznego. W związku z tym, że w życiu bywa różnie, warto wiedzieć, czym zajmuje się taka osoba i w jakiej sytuacji dobrze jest się do niej zgłosić.

 

W końcu nigdy nie wiadomo, czy nie będzie potrzeby skorzystania ze wsparcia właśnie takiego fachowca. Nasza kancelaria radców prawnych Knuter zatrudnia profesjonalistów, którzy każdego dnia robią wszystko, aby znaleźć wyjście z trudnej sytuacji osób zwracających się do nas po pomoc. Radca prawny, czyli kto? Na wstępie musimy od razu wyjaśnić pewną kwestię, o której warto tutaj powiedzieć.

 

Niektórzy nie doceniają roli, jaką może pełnić dobry radca prawny. Po prostu wydaje im się, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest zwrócenie się od razu do adwokata, ponieważ radca kojarzony jest głównie z poradami oraz konsultacjami, w dziedzinie prawa. Nic bardziej mylnego, ponieważ rola takiego specjalisty wykracza daleko poza te wspomniane czynności. Dlatego właśnie dobrze jest dowiedzieć się, czym jeszcze może się zajmować radca prawny? - Oprócz wspomnianych porad sporządza on również opinie prawne. Jak można je krótko zdefiniować?

Mowa tutaj o dość obszernym oraz kompleksowym dokumencie, który dotyczy konkretnej sprawy. Wykonywany jest na zamówienie w celu wyjaśnienia różnych kwestii prawnych, a co najważniejsze powinien zaproponować najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji, jak też przedstawić różne możliwe warianty działań.

 

Taki dokument może być dużą pomocą w bardziej obiektywnym spojrzeniu na zawiłą i trudną sprawę, na przykład podczas rozprawy sądowej. - Radca prawny może z powodzeniem opracowywać projekty aktów prawnych, ponieważ bez wątpienia ma wiedzę, która mu na to pozwala. Dba w takich sytuacjach szczególnie o to, aby było one przygotowane z uwzględnieniem przepisów prawa. - Może również pełnić funkcję pełnomocnika albo obrońcy przed sądem, czy w urzędzie. Jest to rzecz jasna bardzo przydatne wsparcie, ponieważ wiele osób nie ma odpowiedniej wiedzy oraz nie wie jak się zachować w sytuacjach, gdzie konieczne jest wyjaśnienie jakiejś trudnej sprawy.

 

Ponadto, skorzystanie z takich usług to bez wątpienia mniejszy stres i większa pewność, że uda się jak najlepiej wszystko załatwić. Osoby, które nie są pewne siebie i nie czują się zbyt dobrze właśnie w takiej roli, powinny skorzystać z pomocy radcy prawnego. Szczególnie w kontekście ostatniego punktu pojawia się pytanie, czym zatem różni się zawód radcy prawnego od adwokata? Wiele osób z pewnością będzie się nad tym zastanawiało, kiedy zdarzy się potrzeba zasięgnięcia porady prawnej.

Warto wtedy wiedzieć, że różnice są tak naprawdę małe i dotyczą one kwestii, które nie są związane z kwalifikacjami, a bardziej ze stosunkiem pracy, w którym pozostaje taki specjalista. Sytuacja przedstawia się w ten sposób, że od momentu, gdy radca prawny może podobnie jak adwokat być obrońcą w sprawach karnych, podział na jednych i drugich nie jest już tak oczywisty, jak dawniej.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług Kancelarii Prawnych Knuter? Co możemy zaoferować? Zawsze oczywiście w razie wątpliwości można się do nas zwrócić o pomoc w wyborze najlepszej osoby do konkretnego prawnego problemu. Na pewno pomożemy się odnaleźć w tym zawiłym gąszczu przepisów.

Warto powierzyć właśnie naszej kancelarii rozwiązanie kwestii natury prawnej. Co zdecydowanie przemawia na naszą korzyść?

- Nie boimy się także tych bardzo trudnych oraz zawiłych spraw. Walczymy do końca, aby nasze starania przyniosły zamierzony skutek, czyli taki, jakiego oczekują nasi klienci.

- W swojej pracy kładziemy duży nacisk na dokładność, jak i staranność. Planujemy z wyprzedzeniem wszystkie działania, wykonujemy pogłębioną analizę oraz zapoznajemy się z wszystkimi aspektami sprawy. W ten sposób mogą mieć Państwo pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony profesjonalnie.

- Duże doświadczenie oraz kwalifikacje naszych pracowników przemawiają same za siebie. - Na uwagę zasługuje bardzo bogata oferta usług, którą wciąż staramy się poszerzać.

- Indywidualnie podchodzimy do każdej z powierzonych nam spraw.

- Stała współpraca z osobami z innych dziedzin, jak rzeczoznawcy, czy notariusze, pozwala nam jeszcze lepiej wykonywać nasze zadania.

- Możemy zaoferować swoje usługi zarówno dużym firmom, jak i osobom indywidualnym. - Jesteśmy otwarci zarówno na krótką, jak również długą współpracę.

- Z powodzeniem podejmiemy się opracowania długofalowej strategii biznesowej Państwa przedsiębiorstw.

Zatem, w przypadku kiedy potrzebują Państwo pomocy natury prawnej, nasza kancelaria radcy prawnego na pewno będzie w stanie udzielić takiego wsparcia, jakiego Państwo oczekują. Wrocław jest miastem, w którym mieści się nasza siedziba, dlatego serdecznie zachęcamy do wizyty wszystkich, którzy chcą z nami porozmawiać bezpośrednio. Poniżej znajdą Państwo więcej informacji na temat tego, czym się zajmujemy oraz jakie jest nasze doświadczenie w tej branży. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości służymy swoją pomocą.

 

Czekamy na Państwa w Kancelariach Prawnych Knuter we Wrocławiu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości. Dla nas kluczowa jest skuteczność oraz indywidualne podejście do obsługi każdej ze spraw. Stale współpracujemy z notariuszami, rzeczoznawcami, jak również pośrednikami działającymi na rynku nieruchomości. Zdobyte doświadczenie sprawia, że obsługa naszych Klientów odbywa się w sposób bardzo profesjonalny.

 

 

KNUTER Radca Prawny Wrocław, ul. Piłsudskiego 89/12, tel: 600 998 646,

mail: wk@kancelarie-knuter.pl